طلا فروشی دهقانی یزدی

رشد شدید قیمت جهانی نفت
نویسنده : Admin - ساعت ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱ شهریور ۱۳۸۸
 

نوسانات و رشد شدید قیمت جهانی نفت، منازعات سیاسی و اخبار جنگ های منطقه ای، جو بسیار متشنجی در بازارهای مالی بوجود آورده است.

هر چند بازار امروز با فاصله (gap) در جهت تضعیف دلار آغاز شد و پیش بینی اغلب تحلیلگران و کارشناسان بازار مبنی بر ادامه روند تضعیف در حال وقوع بود، امابازار متاثر از اخباری که هنوز بطور دقیق قابل استناد نیست، به شدت به تقویت دلار کمک کرد و یک حرکت اصلاحی بسیار شدید را در اغلب بازارها از جمله طلا و ارز بوجود آورد.

تا آنجا که در کمتر از 12 ساعت باعث فرو ریختن بیش از 22 دلار در قیمت طلا و حدود 200 واحد (pips ) در نرخ برابری دلار در مقابل یورو و پوند شد.

طلا از نظر تکنیکال در موقعیت بسیار مناسبی برای خرید کوتاه مدت قرار گرفته است. چنانچه طلا نتواند خط مقاومت 745 دلار را به سمت پایین قطع کند، باید شاهد اوج گرفتن مجدد قیمت محبوبترین فلز دنیا باشیم. لذا توصیه اکید ما به تجار طلا ، عدم رفتار عجولانه و حفظ خریدهای گذشته و خرید در موقعیت کنونی بازار میباشد.

اما در کل همانطور که بیان گردید این روزها بازار بیشتر متاثر از اخبار اقصادی و عمدتا سیاسی میباشد که حرکت های غیر قابل پیش بینی را در بازار ایجاد مینماید.

گروه تحلیل و تفسیر بازار
خبرگزاری فارکس ایران