طلا فروشی دهقانی یزدی

بازار طلا خانه امن سرمایه گذاران
نویسنده : Admin - ساعت ۱٢:۳٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٩ مهر ۱۳۸۸
 
بازار طلا و جهش های منحصر به فرد آن سالیان درازی است که جوابگوی احتیاجات و مسائل اقتصادی خانواده هاست و اینک سقوط بورس های بین المللی نیز به امنیت بیش از پیش آن برای سرمایه های سر گردان نیز کمک نموده است .
بازار طلا و جهش های منحصر به فرد آن سالیان درازی است که جوابگوی احتیاجات و مسائل اقتصادی خانواده هاست و اینک سقوط بورس های بین المللی نیز به امنیت بیش از پیش آن برای سرمایه های سر گردان نیز کمک نموده است .

احمد وفادار رییس اتحادیه طلا و جواهرتهران در گفتگو با خبر نگار پول نیوز با اشاره به این مطلب افزود : اصلی ترین عامل افزایش قیمت طلا را می توان در سقوط بورس های بین المللی مانند بورس نیویورک ،بورس لندن و یا بورس هنگ گنگ جستجو کرد .

وی گفت : قیمت طلا در ایران پایین تر از میزان جهانی می باشد و رکود فعلی اقتصاد ایران را می توان دلیل اصلی آن دانست برای مثال اگر قیمت هر گرم طلای ساخته نشده در خارج از کشور 25500 تومان باشد در ایران برابر 24700 تومان است که این اختلاف هیچگاه از میان برداشته نمی شود مگر این که سرمایه گذاری های کلانی به سمت بازار طلا سوق پیدا کنند .

به گزارش پول نیوز وفادار در ادامه افزود : بازار طلا برای ادامه افزایش سرمایه گذاری ها هنوز گنجایش دارد و می توان گفت طلا در یک برهه زمانی 3 ماهه جهشی حدود 20 دلار دارد و بعد از آن نیز متوقف می شود برای نمونه در 2 هفته گذشته قیمت طلا برابر 1068 دلار بود و در هفته پیش به 1048 دلار رسید و امروز این فلز در بازار 1056 دلار خرید و فروش شد .

وی با تاکید بر طلا به عنوان تنها فلزی که قیمت جهانی دارد و به خوبی جوابگو سرمایه گذاری های خانواده هاست گفت : خانواده ای که سرمایه ای حدود 500 هزار تومان در اختیار دارد هیچ محل دیگری را برای سرمایه گذاری خود امن تر و آسوده تر از بازار طلا نمی داند و در حقیقت اختصاص بودجه های پایین به طلا که از قدیم الایام در بین خانم ها رسم بوده است عمل نسبتا منطقی است .

وی در خصوص پیش بینی قیمت طلا در آینده گفت : قیمت طلا به وسیله بازار جهانی تعیین می گردد و پیش بینی آن حتی برای یک ماه آینده برای هیچ کس مقدور نیست فقط می توان گفت سرد شدن هوا طی هفته های آینده بر روی قیمت نفت اثر مثبت دارد و گرایش سرمایه گذاران به بازار نفت را به همراه خواهد داشت که این امر برای بازار طلا خبر خوبی نیست.