طلا فروشی دهقانی یزدی

افزایش 2000 تومانی قیمت سکه
نویسنده : محمد رضا دهقانی یزدی - ساعت ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ آذر ۱۳۸٩
 

مسعود رضا طاهری- قیمت سکه دیروز به دلیل افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی با 2000 تومان رشد قیمت مواجه شد. روز گذشته قیمت سکه بهار آزادی با 2000 تومان افزایش به نرخ 349 هزار تومان فروخته شد.

نیم سکه و ربع سکه نیز با 1000 تومان و 500 تومان افزایش قیمت به ترتیب 175 هزار تومان و 88 هزار و 500 تومان عرضه شد. قیمت سکه طرح قدیم در سطح 373 هزار تومان بدون تغییر ثابت ماند.
بازار ارز با وجود افت قیمت یورو در بازار‌های جهانی شاهد تقاضا برای خرید یورو بود. قیمت یورو که در ساعات پایانی روز یکشنبه تا 1405 تومان نیز گزارش شده بود، دیروز به حداقل قیمت 1410 تومان رسید.قیمت یورودر ساعات اولیه بازار یکشنبه نیز 1410 تومان بود. قیمت دلار آمریکا روز گذشته با افزایش 2 تومانی تا 1070 تومان بالا رفت.قیمت دلار دولتی همچنان 1045 تومان اعلام شده است.نرخ برابری یورو در مقابل دلار آمریکا که طی روز‌های اخیر تا 33/1 نیز بالا رفته بود، روز گذشته تا 31/1 نیز افت کرد که تقویت دلار آمریکا به هنگام اعلام نرخ تولید ناخالص داخلی آمریکا را در پی داشت و قیمت طلا را از سقف 1389 دلار پایین آورد. قیمت طلا به دلیل افزایش تنش بین دوکره و انجام رزمایش نظامی کره‌جنوبی در مرزها و تهدید متقابل کره‌شمالی و جدی‌تر شدن خبر افت 5 پله‌ای رتبه اعتباری ایرلند توسط موسسه رتبه‌بندی مودیز و همچنین مواضع جدی کمیسیون اروپا برای برخورد با کشور‌های بدهکار این قاره، تا رقم 1389 دلار بالا رفت که ساعات بعد تا 1383 دلار تعدیل شد.
هدفمندی یارانه‌ها تاثیری در بازار طلا نداشت
رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر ضمن تاکید براینکه تا کنون اجرای هدفمندی یارانه‌ها تاثیری در بازارهای داخلی طلا نداشته است، به خبرگزاری فارس در مورد وضعیت بازار طلا و سکه در روز گذشته و تاثیر اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بر این بازارها گفت: اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها هیچ ارتباطی به بازار طلا و قیمت‌های این بخش ندارد.
کشتی آرا با تاکید براینکه طلا و سکه جزو مایحتاج زندگی مردم به حساب نمی‌آید، افزود:‌ قیمت‌های طلا براساس قیمت‌های جهانی نوسان پیدا می‌کند. این مقام مسوول در بازار طلا و جواهر ایران تاکید کرد: از روز یکشنبه تاکنون هیچ نوساناتی به دلیل اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در بازار داخلی مشاهده نشده است.
رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در خصوص نوسانات طلا در بازارهای خارجی بیان کرد:‌ قیمت‌های جهانی طلا افزایش یافته و این امر در قیمت‌های داخلی نیز تاثیر داشت.

 نقل از روزنامه دنیای اقتصاد