طلا فروشی دهقانی یزدی

تحلیل بازار طلا و نقره
نویسنده : Admin - ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢ اردیبهشت ۱۳۸۸
 

بانکهای مرکزی دستخوش بازارهای قدرتمند سرمایه شده اند.

سیاستمداران نیز اطمینان دارند که اظهارات آنها برای بازار سهام جنبه منفی ندارد.

دلیل اصلی آن اینست که در حال حاضر اکثر بانکهای مرکزی از رشد روزافزون بازارهای سهام در جهت پیشبرد مصارف بیشتر و افزایش رشد تولید ناخالص داخلی بهره می جویند. اقدامات و تدابیر اتخاذ شده چین در خصوص آرام کردن رشد اقتصادی خود کفایت نمی کند زیرا مقامات عالی رتبه چین نگران آنند که افزایش نرخ بهره همراه با ارزش گذاری سریع یوان چین، افت بازارهای سهام این کشور را درپی داشته باشد.

ازآنجاکه بانکهای چین چندان قدرتمند نمی باشند، قوانین و ضوابط خاصی در چین وضع شده است. شرایط مشابهی برای بانکهای هندی در اوایل 1990 بوجود آمد که با سخت شدن قوانین و مقررات، داراییهای غیر کابردی حاصل خواهد شد.

ارتباط مستقیمی میان شاخصهای سهام و نرخ املاک و مستغلات وجود دارد. زنجیره پیچیده ای نیست؛ به دنبال مصارف بیشتر سرمایه بازارهای سهام بکار گرفته شده و روی املاک و مستغلات سرمایه گذاری می شود. افزایش میزان مصارف، موجب انتشار اخبار شده و درپی آن تقاضای بیشتری برای کالاهای اصلی مطرح شده و نیروی بیشتری در بخش خدمات و صنعت سوم بکار گرفته خواهد شد. این زنجیره تداوم خواهد یافت و داراییهای حباب گونه و پوچی تشکیل خواهد شد.

نگرانیهایی مبتنی بر این وجود دارد که این داراییهای زودگذر خیلی زود از بین بروند و همین گونه نیز خواهد شد. در نهایت از بین خواهند رفت ولی تعیین زمان دقیق آن بین چند ماه تا یک یا دو سال کاری بس دشوار است. وجود تکنولوژی تا حدودی عامل اصلی تشکیل چنین داراییهای پوچی می باشد زیرا ظرف مدت چند ثانیه از این بازار به آن بازار یا از یک کشور به کشور دیگر مبادله می شود. در نهایت همه معامله گران و تمامی بازارها مغلوب و شکست پذیر خواهند بود.


طلا، نقره، مس، نیکل و اوراق قرضه روند احیایی در پیش گرفته‌اند. با نزول نرخ ارز، طلا، نقره و سایر سرمایه‌های سخت بیشترین منفعت را خواهند برد. سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت بر روی سرمایه‌های کاغذی خوب است، اما سرمایه‌گذاری بلندمدت از سه تا چهار سال بر روی سرمایه‌های سخت بهتر از ارز می‌باشد. اتفاقاً اغلب معامله‌گران به سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت علاقه بیشتری دارند.


معاملات مدت‌دار carry همچنان پابرجا هستند و موجب افزایش تقریباً دو درصدی بازارهای سرمایه آمریکا شده‌اند. یورو در حال نزول و ثبت نقطه حداقل دیگری در برابری با ین ژاپن است و در عین حال دلار آمریکا به نقاط حداقل چندساله دست یافته است. گمانه‌زنی‌ها درخصوص متعلق بودن بیش از 5 درصد از سهام شرکت Target Corp. که دومین شرکت بزرگ خرده‌فروشی در آمریکا می‌باشد به ویلیام آکمن، یکی از سرمایه‌گذاران فعال، و سایر خبرهای M&A موجب صعود بازارهای سرمایه شد. روز به روز بر ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران افزوده می‌شود. همواره ماه‌های جولای تا سپتامبر برای بازارهای جهانی سهام بدترین ماه‌ها بوده‌اند، اما به نظر می‌رسد در سال جاری تاریخ تکرار نشده است. تا زمانی که خبرهای M&A وجود داشته باشند، نرخ بازار سرمایه همچنان قوی خواهد ماند.


نفت خام و مس از نقطه اوج پایین آمدند، در حالی‌که عملکرد روی در طول یک روز بهتر از سایر فلزات بود. ما هنوز نگران مساله وام‌های چندجانبه (CDO) هستیم. این امر موجب افزایش نوسان در بازارهای ارز خارجی و کاهش معاملات carry خواهد شد. هنگامی‌که معامله‌گران نسبت به شرایط بازار اطمینان دارند، معاملات carry رونق می‌گیرند. نوسان بالا در بازارهای ارز موجب ریسک گریزی سرمایه‌گذاران می‌شود که این مساله درکوتاه‌مدت به نفع دلار آمریکا خواهد بود.

مس – فیوچر سپتامبر

عدم موفقیت مس در شکستن سطح 367 دلار موجب نزول نرخ به 40/351 و 30/346 دلار خواهد شد. فقط صعود نوسانی نرخ به بالای 367 دلار موجب دستیابی نرخ به 10/373 و 25/377 دلار می‌شود.

نفت خام NYMEX – فیوچر جولای

برای دستیابی بهای نفت خام به 69/75 و 55/77 دلار، نرخ باید با شکستن سطوح در قیمت 48/73 دلار باقی بماند. در جهت نزولی، 27/72 دلار اولین ساپورت و سطوح 35/70 و 70/69 دلار ساپورت‌های کلیدی می‌باشند.

منبع: گلدسیک